OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 stycznia 2023 r. – 2 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 – w dolnym kościele – odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Przypominamy, że w każdy poniedziałek, między godz. 9.00 a 18.00 trwa w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zapisywanie się na listy wyłożone na stoliku za ławkami. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących Pana Jezusa.
  • W środę 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Hasłem przewodnim tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (Iz 1,17).
  • W przyszłą niedzielę 22 stycznia obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji naszych najmłodszych parafian zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, który polega na zilustrowaniu dowolnego fragmentu Pisma Świętego. Praca powinna być wykonana w formacie A4, w dowolnej technice. Z tyłu należy podpisać, jakiego fragmentu dotyczy. Podpisane prace przynosimy do kościoła w niedzielę 22 stycznia.
  • W imieniu członkiń działającego przy naszej Parafii Żeńskiego Chóru Cum Iubilo oraz Dziewczęcego Chóru Strumieni, zapraszamy Państwa na koncert kolęd, który odbędzie się naszym kościele w niedzielę, 22 stycznia. Występ rozpocznie się ok. godz. 30 (tuż po mszy o godz. 11.30), potem zaś chóry zaśpiewają podczas Mszy św. o godzinie 13.00. Mamy nadzieję, że śpiew kolęd przyniesie radość obchodzącym w tym czasie swe święto Babciom i Dziadkom, których w imieniu członkiń obydwu zespołów serdecznie zapraszamy.
  • Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 18:00 (a przed 20:00) zapraszamy na koncert kolędowy Chóru Chłopięcego Żagle. Więcej na plakatach.
  • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medjugorie, które nie wpłaciły jeszcze zaliczki, proszone są o kontakt z ks. Maciejem.
  • Kancelaria parafialna w styczniu, ze względu na kolędę, jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00-10.30.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone podczas kolędy.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

• 01. Poniedziałek Jaskółcza, Papuzia (1), Jastrzębia (1)
  • 01. Wtorek 3 Maja bloki 2, 2a (1), 2b, 2c, 2d (3), Ekologiczna (1)
  • 01. Środa Świderska z blokami (3),
  • 01. Czwartek Sienkiewicza i Szeroka (4),
  • 01. Piątek Kopernika bloki 15 i 11 (3)
  • 01. Sobota Pawia, Łabędzia (1), Gołębia i Bogatki (1), Kormoranów, Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona, Roweckiego, Redutowa (1) Wspólna (1), Brzozowa (1)

Program kolędy umieszczony jest również w niedzielnym biuletynie, na stronie internetowej oraz dołączony został do opłatków. Nowych parafian, którzy sprowadzili się do nas, a chcieliby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy, aby zgłosili się do zakrystii lub kancelarii.