Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2013 r. – III Niedziela Adwentu

• Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe Rekolekcje Parafialne, które prowadzi dla nas Ojciec Edward Konkol – ze Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów.
    • W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Każdego dnia rekolekcji zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od godz.1900 do 2000.
    • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1300 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii
    • Wtorek jest dniem spowiedzi. Skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem i ludźmi.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • W czwartek przypada 19 dzień miesiąca. W naszym kościele po Mszy wieczornej modlitwy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Świece Caritas są do nabycia w parafialnym kiosku.
  • Po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki. Można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Schola zaczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkiej Nocy. Wszystkich chętnych do włączenia się w oprawę muzyczną zapraszamy na próby we wtorki o 20:00 w dolnej salce, oraz w niedziele o 8:45 w górnej salce na plebanii. Kontakt z Agatą Bączkowską.
  • Zapraszamy wszystkich na Roraty – uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 630 rano. Pomóżmy dzieciom dotrzeć do kościoła i przeżyć Roraty.
  • Serdecznie zachęcamy do odprawienia od dzisiaj specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko! Książeczki z nowenną można kupić w sklepiku.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wraz z ks. Proboszczem zaprasza dzieci i rodziców na XIV Spotkanie Mikołajkowe, które odbędzie się w naszej parafii, w piątek, 20 grudnia br. o godz. 1700 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie będą, jak co roku przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. W naszej parafii będzie to w Niedzielę, 22 grudnia, na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Parafian prosimy o przyniesienie ze sobą świeczek lub lampionów do zabrania światła.
  • Dzisiaj Grupa Charytatywna i Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza na kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby włączyć się w naszą akcję kupując te piękne prace. Wszystkim, którzy zechcieli już wspomóc akcję i tym, którzy jeszcze się włączą serdecznie dziękujemy.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne w poniedziałek, 23 grudnia 2013 r. o godz. 1300. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta).
  • Pochodzący z naszej parafii ks. Rafał Markowski odprawi dzisiaj w naszym kościele o godz. 1300 Mszę św. Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
  • Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  • 21 grudnia w sobotę o godz.1000 spotkanie scholki dziecięcej w salce na plebanii.
  • 22 grudnia w Niedzielę o godz.1230 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci w salce na plebanii.