Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r. – 33 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj Ojciec Jarosław – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej głosi słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne.
  • Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  • W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
  • Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela przed Adwentem.

  • Przypominamy, że obecnie, zgodnie z przepisami, w naszym kościele może przebywać jednocześnie na liturgii nie więcej niż 48 osób w górnym i nie więcej niż 29 osób w dolnym. Do kościoła górnego można wejść tylko przez wejście boczne od strony parkingu. Pamiętajmy również o maseczkach i dezynfekcji rąk.
  • Pragniemy przekazać serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania tym wszystkim „ludziom dobrej woli” oraz firmom, które w odpowiedzi na apel okolicznych szpitali przystąpili do akcji pomocy organizowanej pod patronatem józefowskiego Forum Chrześcijańskiego. Na razie tych tak bardzo podstawowych rzeczy jak woda w małych i dużych butelkach, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, jednorazowe maszynki do golenia i wiele innych na najbliższy tydzień wystarczy. Akcja będzie kontynuowana w miarę dalszych potrzeb i wtedy być może znów zwrócimy się z prośbą o pomoc. Jeszcze raz przekazujemy staropolskie: Bóg zapłać!

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.