Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2015 r. – 33 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
  • Dziś po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych
  • W dniu dzisiejszym przy naszej parafii trwa kolejny dzień krwiodawstwa. W godz. 9:00-14:00, w specjalnym ambulansie pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy pobierają krew od wszystkich chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu decyduje lekarz. Wszystkich, którzy pragną podzielić się cząstką siebie serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
  • Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała. Prosimy rodzinę u której znajduje się peregrynująca Figurka Matki Bożej Fatimskiej o przyniesienie Jej do kościoła na czas Mszy św. i modlitw. Po modlitwach peregrynacja zostanie wznowiona.
  • Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Za tydzień spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania: grupa młodsza po Mszy o 11:30, grupa starsza po Mszy o 13:00.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień, to ogólnopolska zbiórka na organizację w 2016 roku Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
  • Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim organizującym i biorącym udział w minioną niedzielę (8 listopada) we Mszy św. za Ojczyznę i pikniku patriotyczno-historycznym przy naszym kościele. To piękna społeczna inicjatywa i okazja do wyrażenia naszej patriotycznej postawy i miłości do „wszystkiego, co Polskę stanowi”.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze rozprowadzane w józefowskich parafiach. Uzyskany dochód pozwoli w listopadzie na pokrycie kosztów zakupu obiadów dla 600 potrzebujących dzieci z józefowskich przedszkoli i szkół. Za co serdecznie dziękujemy.
  • Księża Jezuici z Warszawy Falenicy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Czy to jest miłość czy to jest kochanie?, które odbędzie się w czwartek, 19 listopada o godz. 18:30 w auli Edyty Stein Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury przy ul. Oleckiej 30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.
  • 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., wychowawca bł. Augusta Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907 r. (wspomnienie obowiązkowe).