Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2013. – 24 Niedziela zwykła

• Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  • Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
  • W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  • W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, więc wieczorna Msza św. będzie połączona z modlitwą za przyczyną bł. Jerzego Popiełuszki i możliwością ucałowania relikwii.
  • W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  • Spotkania dla BIELANEK i wszystkich chętnych dziewczynek, w sobotę 21 września o godz.10.00.
  • 22 września, w Niedzielę za tydzień zapraszamy do dolnego kościoła na pokaz filmu ODWAŻNI (Courageous) o godz.19:00. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w scholi (podczas niedzielnej Mszy św. o g. 10.00) . Próby odbywają się we wtorki o g. 20.00 na salce parafialnej.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 24 września (wtorek) o godz. 19:30, w sali na plebanii.
  • Przypominamy, że w naszej parafii prowadzone są konsultacje z panią psycholog w zakresie: kryzysów małżeńskich i rodzinnych, konfliktów i kryzysów w relacjach z innymi, oraz innych problemów i trudności. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne. Poradnia czynna jest w każdy wtorek od 19:00 do 20:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Również można bezpłatnie uzyskać poradę prawną w każdą środę od 19:00 do 20:00.
  • W sklepiku do nabycia nowa seria filmów : O ŚWIĘTYCH DLA DZIECI, PRZYPOWIEŚCI PANA JEZUSA oraz miesięcznik dla dzieci PROMYCZEK DOBRA.
  • W najnowszym tygodniku Idziemy  warto przeczytać:

– Niechciany Jezus z żydowskiego obrazu – Czy sprawa obrazu Jezusa Miłosiernego, namalowanego w czasie Powstania Warszawskiego przez żydowskiego artystę ma jakieś drugie dno? – pisze Irena Świerdzewska.

– Granice dialogu – Razi mnie postawa ludzi, którzy uważają siebie za Kościół intelektualistów, a wszystkich innych traktują jako Kościół plebejski. – mówi bp Wiesław Mering w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

• 16 IX – Święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 IX – Święci Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).