Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2023 r. – Ur. Wniebowzięcia NMP

• Dziś, 15 sierpnia, celebrujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem dopiero w 1950 roku. Msze Święte dzisiaj w naszej świątyni według porządku niedzielnego.
  • W Polsce dzisiejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego dziś błogosławione są bukiety zbóż, kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  • Dziś przypada 123. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności.
  • Dziś przypada także Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.