Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2013 – Ur. Wniebowzięcia NMP

• Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość tę lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Przypomnijmy, że liturgiczny gest błogosławienia rzeczy ma być okazją do wychwalania Boga Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jednocześnie jest prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.
  • Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. To jest kolejny dowód na to, że nasza Królowa pamięta o swoim Narodzie!
  • Przez ręce Maryi polecamy dzisiaj Bożej opatrzności nasze współczesne polskie wojsko, wszelkie wysiłki polskich żołnierzy zmierzające do zachowania pokoju i bezpieczeństwa nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale i wszędzie tam, gdzie szerzy się terroryzm, gdzie dzieje się krzywda. Pamiętajmy o nich w ich doroczne święto!
  • Za 10 dni 25 sierpnia będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Potrzebna jest więc pomoc: zapraszamy w najbliższą sobotę na godzinę 9.00 – trzeba wygrabić i zamieść teren wokół kościoła. Potrzeba przynajmniej 8 – 10 osób, wtedy bez wysiłku przygotujemy teren na procesję i nasz rodzinny festyn.  Warto przynieść ze sobą grabie.