Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018 r. – 15 Niedziela Zwykła

• Gościmy dziś o. Mirosława Wołodko ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który przybliży nam sytuację na misjach w Afryce. Po mszach będziemy mogli wesprzeć misje składając ofiary do puszek.
  • Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w specjalnej kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  • Za tydzień Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 28 czerwca do 4 sierpnia w godzinach 9.00-16.00. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.