Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

  • Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  • Również dzisiaj po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących mieszkańców Józefa, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
  • W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  • W niedzielę za tydzień dzieci w dwóch turach podczas Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00 będą obchodziły uroczystość rocznicową Komunii św.
  • Również za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Pomnik Dzieci Utraconych. Mamy zebranych dopiero ok. 20% potrzebnych funduszy. Zawsze można też wpłacić na specjalne konto bankowe podane na ulotkach i na tablicach ogłoszeń, do czego serdecznie zachęcamy.

  • Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:30. W tym tygodniu połączone są z nowenną przed beatyfikacją założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, Pauliny Jaricot. Beatyfikacja odbędzie się 22 maja.
  • W najbliższą sobotę, 21 maja o godz. 18:00, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się premiera trzeciej już płyty naszego parafianina Marcina Wargockiego zatytułowanej DO GŁĘBI.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
  • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: + Mariannę Ciborek oraz + Zygmunta Muczke. Niech miłosierny Bóg za dobro uczynione na ziemi wynagrodzi ich szczęściem wiecznym. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.