Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2016 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

• Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  • U nas to także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Składamy podziękowanie dla wszystkich organizatorów i uczestników w minioną niedzielę „Majówki z książką”.
  • Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową
    i Orędowniczką. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, w niedziele, więc i dzisiaj o godz. 17.30.

• W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r.
  • We wtorek 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem.
  • W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
    i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
  • W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 1130. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.

I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,

II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,

III ołtarz – Ruch Światło-Życie,

IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.

• Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 13.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Grzegorz Matlak ze zgromadzenia Braci Dolorystów z Józefowa.
  • Osoby zapisane na październikową pielgrzymkę do Fatimy proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.
  • Z inicjatywy grupy parafian chcemy w tym roku przygotować na Święto Bożego Ciała dywan kwiatowy. Osoby, które mogłyby przekazać na ten cel np. z własnych ogródków kwiaty, zioła i gałązki tui prosimy o pozostawienie do siebie kontaktu w zakrystii lub kancelarii. Będzie potrzeba bardzo dużo kwiatów i zieleni, więc trzeba już teraz to zaplanować.
  • W sklepiku najnowszy numer Ojca Pio, Miłujcie się i Anioł Stróż.
  • W związku z obywatelskimi inicjatywami nowelizacji ustawy „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” proponowaną przez środowiska i organizacje walczące o ochronę ludzkiego życia w każdym jego stadium, i stanie swego istnienia,  grupa parafian pragnie za tydzień zbierać podpisy pod projektem ustaw zgodnych z prawem Bożym. Obok podpisu będzie trzeba podać swój adres i nr Pesel. Dobrze więc będzie mieć przy sobie dowód osobisty.
  • Przychodnia Miejska przy ul. M. C. Skłodowskiej zaprasza mieszkańców powyżej 50 roku życia na bezpłatne badania okulistyczne finansowane przez Urząd Miasta Józefowa. Więcej na tablicy ogłoszeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja
i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny