Ogłoszenia duszpasterskie 15.04.2018 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

 

 

 • Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
 • Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
 • Jest to również Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci komunijne przynoszą świece. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 • Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Dzisiaj 13. już Marsz Świętości Życia. W naszej diecezji rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 w Bazylice Katedralnej na Pradze i potem wymarsz na Plac Zamkowy, skąd razem z uczestnikami z Archidiecezji Warszawskiej przejdziemy w kierunku bazyliki św. Krzyża. Już teraz serdecznie zapraszamy całe rodziny.
 • Dzisiaj po Mszach św. czwarta już zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojnie w Syrii. Na 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin – jeszcze więc odbędą się dwie zbiórki na ten szlachetny cel.
 • Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, można przynieść do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dzieła prowadzone przez nasz Parafialny Caritas.
 • Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Gabrielę – dominikankę, która przed wyjazdem na misje pracowała w naszej parafii. Po powrocie z misji przygotowała książkę „Z wysokich Andów”. Książka ta jest osobistym zbiorem doświadczeń misjonarki i w prosty sposób opisuje pracę misyjną w Boliwii. Dobrowolne ofiary złożone za książkę będą przeznaczone na cele ewangelizacyjne Zgromadzenia Sióstr Dominikanek. Zachęcamy do nabycia książki i wsparcia misyjnego dzieła Kościoła.
 • W niedzielę za tydzień kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę mi. in na Święty Krzyż proszone są o dokonywanie wpłat. Prosimy aby ci którym przysługują zniżki za wejścia do np. muzeum zabrali ze sobą odpowiednie dokumenty. Planujemy następny wyjazd 19 maja; przyjmujemy już zapisy.
 • Przychodnia Miejska w Józefowie przy ul. M.C. Skłodowskiej zaprasza mieszkańców Józefowa urodzonych w 2002 roku (16 –latkowie) na bezpłatne, finansowane przez miasto, badanie tarczycy. Informacja bezpośrednio w przychodni i na stronie internetowej. Również na naszych tablicach przy kościele.
 • W sobotę 21 kwietnie o godz. 5:00 wyjazd do Kielc, Święty Krzyż, Opatów i Wąchock.
 • W maju planujemy wyjazd do Rostkowa ( sanktuarium św. Stanisława Kostki ) z racji obchodów roku ku Jego czci, Toruń oraz siedziba Radio Maryja i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd 19 maja, przyjmujemy zapisy. Przy zapisach prosimy o dokonywanie wpłat. Koszt 80 zł.
 • 20 maja po Mszy świętej o godzinie 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy. Zapisy na obóz przyjmuje ks. Tomasz.