Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2015 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

• Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych, ozdobieniu ołtarzy kwiatami i grze na organach nie tylko dla podtrzymania śpiewu, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.
  • Dziś po Mszy św. o 1130 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, a o godz. 1400 w sali na plebani spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej
  • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 1130 spotkanie formacyjne dla młodszych kandydatów do sakramentu bierzmowania ( III klasy gimnazjum )
  • 24 marca o godz. 18.00 Abp Henryk Hoser SAC udzieli w naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Próby przed bierzmowaniem 21.03. o 900 i 22.03. o 1400
  • W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła i naszego miasta. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 1800 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej – mężów i ojców, o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Msze św. O godz. 630, 700, 830 i 1800. Trwa Nowenna przed tą uroczystością. W tym dniu przypada też 10. rocznica święceń biskupich Pasterza diecezji Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  • W ramach miesiąca dla życia w Józefowie, w niedzielę 22.03. zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 1900 na spotkanie z dr Ewą Zwolińską, współpracowniczką prof. Chazana i z dr Darkiem Lańczykiem. Temat: Bóg czyni cuda również dzisiaj.
  • Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa (w piątek) o godz. 1700 i 1900. W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.
  • W najbliższą sobotę chcemy po zimie uporządkować – wygrabić teren wokół kościoła. Zapraszamy do pomocy od godz. 9.00.
  • Już teraz serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków w sobotę 21 marca 2015 r. o godz.1000.
  • Również zapraszamy chętne dziewczynki, które chcą w ciszy adorować Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (godziny adoracji do ustalenia od 900-1700; adoracja po pół godziny). Proszę zgłaszać do s. Doroty.
  • Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje dzisiaj przed kościołem akcję: Pola Nadziei. Jest to okazja do wsparcia materialnego tego szlachetnego dzieła.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, organizują zbiórkę do puszek w niedzielę 22 marca oraz kiermasz palm i ozdób świątecznych w Niedzielę Palmową 29 marca.
  • W sklepiku do nabycia OREMUS na kwiecień oraz płyta DVD z filmem  Ziemia Maryi.
  • Przychodnia Miejska oraz Burmistrz i Rada Miasta Józefowa zaprasza mieszkańców miasta Józefowa do wzięcia udziału w programach profilaktycznych pod nazwą „Zwiększenie dostępności do świadczeń okulistycznych i kardiologicznych osobom powyżej 50 roku życia”, przeznaczonym dla osób kończących w bieżącym roku kalendarzowym 50 lat oraz osób starszych zamieszkałych na terenie miasta Józefowa. Więcej informacji w rejestracji Przychodni.