Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2017 r. – 2 Niedziela Zwykła

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu chleb pobłogosławiony po Mszy św. o godz. 7.00 i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11:30.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie młodszej grupy do sakramentu bierzmowania (III klasy gimnazjum). Spotkanie po Mszy św. o godz. 11:30.
  • W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  • W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  • W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  • Z racji ogłoszonego przez Konferencję Episkopatu Polski Roku św. Brata Alberta, w niedzielę za tydzień będziemy gościć s. Gabrielę – Albertynkę, która od 10 lat posługuje na Syberii. Będzie to okazja do wsparcia duchowego i materialnego trudnej misji na Syberii – tak dalekiej od nas, a jednocześnie bliskiej, ze względu na losy wielu Polaków tam mieszkających.
  • Już w najbliższą niedzielę 22 stycznia w godz. 9:00-14:00 odbędzie się kolejny już 70. dzień krwiodawstwa. W specjalnym ambulansie na przy parafialnym parkingu krew będzie mógł oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 i nie przekroczył 65 lat oraz nie będzie innych przeciwwskazań o czym na miejscu zdecyduje lekarz. Po raz kolejny powstanie także Kawiarenka Krwiodawcy. Osoby, które nie mogą same oddać krwi, ale chciałyby pomóc w inny sposób np. poprzez upieczenie ciasta proszone są o kontakt z organizatorami na adres mailowy kinga.krupa1@gmail.com lub pod nr tel. 506380574.
  • W niedzielę za tydzień (22 stycznia) rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

16.01.  Poniedz. (3)   Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia, Bogatki (3)

17.01.  Wtorek (3)     Ogrodowa (3)

18.01.  Środa (3)        Sosnowa, Parkowa (3)

19.01.  Czwartek (3) Świderska z blokami (3)

20.01.  Piątek (3)       Leśna z blokami (3)

21.01.  Sobota (3)      Piłsudskiego bez bloków (3)

23.01.  Poniedz. (3)   Bema (2), Żytnia (1)

24.01.  Wtorek (3)     Bloki Kopernika 15 i 11 (3)

25.01.  Środa (3)        Piłsudskiego 10, bloki 1-6 (3)

26.01.  Czwartek (3) Błękitna – bloki 1A, 1B i 2 (3)

27.01.  Piątek (3)       Piaskowa – bloki 51, 51A i 53 (3)

28.01.  Sobota (3)      3 Maja bloki 2, 2A, 2B, 2C, 2D (3)

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).