Ogłoszenia duszpasterskie 14.12.2014 r. – III Niedziela Adwentu – REKOLEKCJE

• Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe Rekolekcje Parafialne, które prowadzi dla nas Ojciec Romuald Kszuk – ze Zgromadzenia Ojców Szensztackich. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000.
  • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1300 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Wtorek jest dniem spowiedzi. Skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem i ludźmi.
  • NAUKI STANOWE:Niedziela g. 19.00: dla małżonków: On i Ona – Komplementarność płci i wynikające z niej zadania (przed świętami)

Poniedziałek g. 19.00: dla rodziców, nauczycieli i wychowawców: „Dobrze wychować w kryzysie wychowania” – zasady podstawowe.

Wtorek: g.19.00: dla młodzieży:  Jak żyć wiarą i jak odbić tych, co zwątpili?  – „Metoda Englinga”

• Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Serdecznie zachęcamy do odprawienia od jutra specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko! Książeczki z nowenną można kupić w sklepiku.
  • W piątek przypada 19 dzień miesiąca. W naszym kościele po Mszy wieczornej modlitwy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Zapraszamy wszystkich na Roraty – uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 630 rano. Pomóżmy dzieciom dotrzeć do kościoła i przeżyć Roraty.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie będą, jak co roku przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. W naszej parafii będzie to w niedzielę, 21 grudnia, na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Parafian prosimy o przyniesienie ze sobą świeczek lub lampionów do zabrania światła.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizuje dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Za tydzień zaś na ten cel odbędzie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Zbigniewa Bigdę posługującego w Kazachstanie. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby dzieł duszpasterskich wśród Polaków tym dalekim kraju.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami oraz książeczki z obrzędami wieczerzy wigilijnej. Są też kalendarze za dobrowolną ofiarą z których dochód przeznaczony jest na nasze Seminarium Duchowne.
  • Po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki. Można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Polski Związek Emerytów i Rencistów zaprasza na spotkanie opłatkowe 19 grudnia (piątek) o godz. 14.00 w Gimnazjum.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne w poniedziałek, 23 grudnia 2014 r. o godz. 1000. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta).