Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021 r. 33 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego. Głosi słowo Boże i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie – Kobiałce.
  • Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 18.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod kierownictwem Zbigniewa Siekierzyńskiego. Chór ten będzie również śpiewał podczas Mszy św.
  • Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan Sudanie Południowym. Po Mszy św. można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszki na wsparcie tamtejszego kościoła.
  • Młodzież z grupy młodszej jak i starszej przygotowującej się bierzmowania zapraszamy na spotkanie modlitewne w piątek 19 listopada o godzinie 19:30 w kościele. Obecność konieczna.
  • W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej będą rozprowadzać (jak co roku) kalendarze misyjne.

• W związku z tym zapowiadana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka na uchodźców w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 28 listopada.
  • Również za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert i promocja najnowszej płyty naszego parafianina Marcina Wargockiego. Pisze się o nim: Tworzy utwory, które budzą pozytywne nastawienie do życia i siebie, uczą wrażliwości i zabierają do krainy chrześcijańskiej łagodności. Już teraz zapraszamy.
  • W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 22 listopada po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Obecność konieczna.
  • Można jeszcze zapisać swoich zmarłych na wypominki roczne.
  • Przypominamy też, że oczekujemy na zgłoszenia kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.