Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018 r. – 28 Niedziela Zwykła

• Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Dom św. s Faustyny w Ostrówku.
  • Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszach św. dzisiaj w całej Polsce zbiórka do puszek na ten szlachetny cel.
  • Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej, w poniedziałek Dzień Dziecka Utraconego, a w czwartek, w święto św. Łukasza patrona pracowników służby zdrowia – pamiętajmy o modlitwie w tych intencjach.
  • W środę (17.10.) po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowujące obchody Stulecia parafii. Serdecznie zapraszamy – wciąż potrzebna jest pomoc.
  • Przez Nowennę, połączoną z Nabożeństwami Różańcowymi, przygotowujemy się do wspomnienia bł. Jerzego Popiełuszki, które przypada 19 października. W tym dniu zapraszamy do kościoła zwłaszcza na godz. 1800 – na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego oraz możliwość ucałowania relikwii.
  • Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny, a ofiary zbierane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na Misje. Również za tydzień Niedziela Chleba.
  • Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe rozpoczynamy codziennie o godz. 17.15 – zapraszamy.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki w zakrystii lub w kancelarii.
  • Jest to również czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę Internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie 28 października  2018 roku zorganizuje (jak co roku) przed naszym kościołem kiermasz zniczy. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół. Serdecznie zapraszamy.