Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020 r. – 11 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj o godz. 13.00 tegoroczny neoprezbiter, ks. Olgierd Filipowicz, który w ostatnich czasie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, odprawi Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy.
 • Jutro (w poniedziałek – 15 czerwca) będziemy gościć w naszej parafii biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego, który o godz. 19.00, odprawi Mszę św. oraz pobłogosławi ostatnio ufundowane organy oraz kapliczki i ścieżki różańcowe. Serdecznie zapraszamy fundatorów oraz wszystkich parafian i przyjaciół parafii.
 • Trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała. Do 18 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele (również dzisiaj) o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i nabożeństwie czerwcowym.
 • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo wianków.
 • W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia ks. Mateusz po Mszy Św. o godz. 8:30 uda się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej albo bezpośrednio u ks. Mateusza.

 • W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego po Mszach św. za tydzień pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy.
 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 28 czerwca do 1 września) zmieni się układ Mszy św. W niedziele będą odprawiane Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Nie ma więc mszy o godz. 9.30 i 13.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
 • Dzisiaj zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.