Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023 r. – 6 Niedziela Wielkanocy

 • Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 • Dzisiaj też dzień Imienin ks. Macieja. Życzymy wielu łask Bożych w prowadzeniu nas do Boga oraz opieki Matki Bożej i patrona św. Macieja Apostoła.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
 • W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić również w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 • W piątek przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.

 • W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha św. Będzie ona połączona z nabożeństwami majowymi.
 • W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu nowenna do Ducha Świętego połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 17:30.
 • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci będą obchodziły uroczystość rocznicową Komunii św. Zachęcamy by w najbliższą niedzielę przyjść do kościoła na inne Msze św., by umożliwić rodzinom dzieci wejście do kościoła na tę uroczystość.
 • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca). Pragniemy aby, jak w roku ubiegłym, podczas procesji przy poszczególnych ołtarzach były wykonywane śpiewy responsoriów. Organista pan Filip oraz p. Karolina dyrygent chóru Cum Jubilo zaprasza dotychczasowych członków chórów oraz nowych chętnych na próby. Najbliższe 27 maja (sobota) i 2 czerwca (piątek) o godz. 18.00. Poszukiwane są w szczególności głosy męskie.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18:30, a w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17:30. Śpiewem Litanii loretańskiej wypraszajmy wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.