Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

• Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  • Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o 11.30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci przynoszą ze sobą swoje dzienniczki do sprawdzenia. Obecność obowiązkowa.
  • Dzisiaj Akcja Pola Nadziei – przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć otwockie Hospicjum.
  • Gorąco zachęcamy do udziału w Marszu dla Życia „Niech żyje Polska”, który odbywa się dziś w Warszawie. Początek o 12.30 pod kolumną Zygmunta. Więcej informacji na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.
  • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w tym miesiącu wyjątkowo w piątek 19 kwietnia o godz. 19.00 w Domu św. Józefa.
  • Za tydzień kolejna Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii.

• W niedzielę 28 kwietnia po raz 18. Przeżywać będziemy Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Mając na uwadze nadchodzący długi weekend majowy, który wielu z nas spędzi w podróży, chcemy w niedzielę za tydzień, 21 kwietnia, po każdej Mszy Świętej poświęcić samochody, motocykle oraz inne środki transportu. Zatroszczmy się, aby z sercem pełnym wiary i nadziei rozpocząć bezpieczne podróże, które w tym roku przed nami.
  • W sobotę 27 kwietnia ks. Łukasz i wspólnoty modlące się za kapłanów organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Niepokalanowie. Wyjazd o 7.30, powrót około 17.00. Koszt wyjazdu to 45 zł, zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  • Są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do Lourdes. Program umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Zapisy u ks. Macieja.
  • Informujemy, że rocznica I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 12 maja. Bliższe informacje zostały przekazane przez katechetów w szkole rodzicom uczniów klas czwartych.
  • Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…