Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2013 r. – III Niedziela Wielkanocna

• Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  • W najbliższy czwartek, 18 kwietnia o godz. 19.30 kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W piątek, 19 kwietnia po Mszy św. o godz.18:00 modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Ks. Jerzego i możliwość ucałowania relikwii (karteczki na których można napisać intencje modlitwy są wyłożone na stolikach; można je składać na ołtarzu przed relikwiami).
  • W sobotę, 20 kwietnia o godz. 5.30 wyrusza autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium MB Różanostockiej oraz do Sokółki. Osoby, które zapisały się na listę proszone są o wpłaty.
  • Jak co roku na wiosnę, w przyszłą sobotę od godz. 9.00 będziemy porządkowali (wygrabiali) teren wokół kościoła. Potrzeba kilkanaście osób  – rok temu było nas bardzo mało. Mamy
    bardzo serdeczną prośbę o pomoc. Jeśli ktoś ma, proszę wziąć ze sobą grabie. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 rano.
  • Katecheza dla Rodziców i dzieci kl. II w przyszła niedzielę, 21 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11.30.
  • 27 kwietnia pielgrzymka autokarowa KŻR do Ostrówka, zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  • Chcemy zorganizować kolonie letnie dla dzieci z Józefowa w wieku 7-17 lat nad morzem w Jarosławcu w terminie 28 lipca – 10 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • Polecamy do obejrzenia film: „Cristiada” (czyt. Kristiada). Jest on wyświetlany dzisiaj w Kinie Stacja-Falenica o godz.16:10.
  • W najbliższy czwartek 18 kwietnia, Szkoła „STRUMIENIE” serdecznie zaprasza Rodziców dzieci małych i dużych na wykład pt. „Odważnie wkraczam w życie – relacje małżeńskie a wychowanie dzieci”, 22 kwietnia, w poniedziałek, wykład ks. prof. Ramiro Pellitero, pt. „Którędy do Sukcesu”. Jak pomóc naszym dzieciom odnieść życiowy sukces? Więcej na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej Sternika.