Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021 r. – 4 Niedziela W. Postu

  • Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, na które zapraszamy także młodzież i dzieci. Poprowadzi je o. Romuald Kszuk ze zgromadzenia Ojców Szensztackich.. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630, 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000.
  • To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek i w środę. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Od 10 marca trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta. Jest ona połączona z Mszą św. wieczorną.
  • Uroczystość św. Józefa, obchodzona w Kościele 19 marca, rozpocznie Rok Rodziny „Amoris laetitia”, ogłoszony przez papieża Franciszka 27 grudnia ubiegłego roku. Zwieńczeniem Roku Rodziny będzie X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie w czerwcu 2022 roku. Spotkał nas zaszczyt, że w naszym kościele odbędzie się inauguracja Roku Rodziny w wymiarze diecezjalnym. W najbliższy piątek 19 marca o godzinie 18:00 biskup Jacek Grzybowski będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. Zapraszamy na tę uroczystość zwłaszcza całe rodziny, które po Mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo.

  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00, a w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 19.00 (ze względu na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00) może być trochę opóźniona. Zapraszamy więc zwłaszcza na Drogę Krzyżówą o godz. 17.00.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy w miniony wtorek wzięli udział w zbiórce wody dla szpitali „COVID’owych”.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
  • Za tydzień można będzie również wesprzeć ofiarą do puszki Parafialny Zespół Caritas, który obejmuje swoją opieką parafian, będących w trudnej sytuacji materialnej.