Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021 r. – 6 Niedziela Zwykła

  • W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  • Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  • Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:30 w dolnym kościele odbędzie spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do przyjęcia bierzmowania.
  • Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  • W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 630, 830, 1100, 1700, 1800 i 2000. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 1800 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2000. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

  • W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy przy tej okazji, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  • Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
  • Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 1700 i 1900, oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i procesją, odprawianych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700.
  • W piątek przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na chorych objętych opiekę „Caritas” naszej Diecezji.