Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2016 r. – 1 Niedziela W. Postu

• Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
  • Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę (druga niedziela miesiąca) są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa. Jeśli kogoś stać, prosimy o wsparcie tej naszej inwestycji.
  • Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00 – ZAPRASZAMY Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • Rozpoczynamy wiosenny kurs przedmałżeński dla narzeczonych przed ślubem. Spotkania rozpoczynają się 17 lutego we środę o godz. 19.30 w salce na plebanii.
  • Pierwszy tydzień Wielkiego Postu jest Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, która przychodzi łatwiej w tym pokutnym okresie.
  • Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny AD GENTES.
  • Za tydzień w niedzielę Msza św. o 11:30 a potem spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych (wręczenie książeczek do nabożeństwa)
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 18:30 – 19:00.
  • W związku z Dniem Chorego nasz arcybiskup zarządził w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Ofiary można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.
  • Kolejny już raz organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór nastąpi jutro o godz. 14.30. Można więc przywozić elektrośmiecie na parking przed Stacją Caritas dzisiaj w godz. 14:00 – 16:00 i jutro od rana do g. 14.30. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję, aby w ten sposób pomóc wspólnotom Kościoła misyjnego budować kolejne studnie, szkoły, szpitale oraz śpieszyć z pomocą ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Zachęcamy, aby to uczynić również w tym roku. Nr KRS i potrzebne dane są na tablicy ogłoszeń.