Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020 r. – III Niedziela Adwentu

 • Aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Chrapla – misjonarza Św. Rodziny, który pomoże nam w naszej refleksji adwentowym przygotowaniu. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej.
 • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych.  Przez wszystkie te dni skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi.
 • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
 • Wspominamy dzisiaj kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 • Zachęcamy do udziału w Roratach od pon. do soboty o godz. 630. W rycie trydenckim Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 700 a w soboty o godz. 730.

 • W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 • Papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy św. Józefa 8 grudnia 2020 – 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa. W dzisiejszym coniedzielnym biuletynie możemy zapoznać się z treścią specjalnego dekretu Stolicy Apostolskiej. W Józefowie – mieście św. Józefa, będziemy starać się w sposób szczególny wykorzystać tę okazję.
 • W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
 • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. ks. Jerzego lub przy wyjściu z kościoła – rozprowadzają ministranci.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz Parafialny Zespół Caritas organizują dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Lista osób potrzebujących pomocy w Józefowie jest coraz dłuższa. Chcielibyśmy sprawić, aby na żadnym stole nie zabrakło świątecznych potraw.
 • Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie naszej parafii. Czasami są opisane jako taca niedzielna. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc w utrzymaniu parafii i wszystkich liczników. Na naszej stronie internetowej pojawiła się możliwość wykonania łatwego przelewu z automatycznym zapisem „Darowizna na cele kultu religijnego’. Przelew ten jest obsługiwany przez platformę „Przelewy24”. Przelewy te można będzie uwzględniać (odliczać od podatku) w rozliczeniach rocznych z fiskusem.
 • Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.