Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2015 r. – 3 Niedziela Adwentu

• Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe Rekolekcje Parafialne, które prowadzą Ojcowie Misjonarze św. Rodziny ze Świdra. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Są przewidziane również o godz. 19.00 konferencje tematyczne. Program w coniedzielnym biuletynie i na stronie internetowej.
  • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1300 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Wtorek jest dniem spowiedzi. Skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem i ludźmi.
  • Dzisiaj rozpoczynamy w parafii obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Serdecznie zachęcamy do odprawienia od wtorku specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
  • W sobotę przypada 19 dzień miesiąca. W naszym kościele po Mszy wieczornej modlitwy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Zapraszamy wszystkich na Roraty – uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 630
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie będą, jak co roku, przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. W naszej parafii będzie to w niedzielę, 20 grudnia, na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Parafian prosimy o przyniesienie ze sobą świeczek lub lampionów do zabrania światła.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizuje dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Za tydzień zaś na ten cel odbędzie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta.
  • Po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki. Można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd w najbliższą sobotę do seminarium na sztukę o św. Maksymilianie. Wyjazd o g. 17.00 z parkingu przed plebanią, koszt 10 zł. Zapisy u diakona Piotra, zapraszamy.W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy na pielgrzymkę objazdową do miejsc świętych we Włoszech z pobytem w Rzymie (od 30.04 do 08.05.2016 r.).
  • Mamy propozycje jeszcze jednej pielgrzymki. W związku ze zbliżającym się 100 leciem objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy w październiku 2016 r. wyjazd do Fatimy, Santiago de Compostela i innych miejsc Portugalii. Informacje i zapisy u ks. Tomasza.
  • 20 grudnia na Mszy o 11:30 poświęcenie Cudownych Medalików a po Mszy spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych w dolnym kościele.
  • Od 13 października trwa peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej, niestety w którymś domu została księga pamiątkowa i modlitewnik towarzyszący peregrynacji. Prosimy o zwrot do parafii.
  • W niedzielę, 27 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu oraz innych rocznic ślubu. Prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, płyty z kolędami, komplety kolędowe. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zachęcamy też do zakupu i lektury Dzienniczka Św. Siostry Faustyny.
  • W związku z tym, że ostatnio kilkakrotnie do kontenerów na cmentarzu zostały wrzucone śmieci z budów, prosimy wszystkich o zainteresowanie, jeśli zauważymy taką sytuację.
  • Dzisiaj w Gimnazjum w godz. 12 – 19 jarmark Gwiazdobranie i Dawanie. Jesteśmy zaproszeni, więcej na plakatach.
  • Kolejne rozmowy w Falenicy u Jezuitów w najbliższy czwartek o 18.00. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. W związku z tym kancelaria w grudniu i styczniu jest czynna od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godz. 900-1045, a w sobotę tylko po południu w godz. 1600-1745.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

17.12.   Czwartek (5)         Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2) Wiślana, Korczaka (2) Zaułek, Cicha (1)

18.12.   Piątek (5)               Powstańców Warszawy, Żytnia (4) Wspólna (1)

19.12.   Sobota (5)              Sienkiewicza, Szeroka (4) Brzozowa (1)