Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022 r. – 33 Niedziela Zwykła

 • Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. W związku z dniem Kościoła Prześladowanego dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla  Kościoła prześladowanego.
 • Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. 
 • Wracamy do pięknej tradycji w naszej parafii i serdecznie zapraszamy dzisiaj na X Piknik Patriotyczny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 13-tej, ale również po Msza św. o godz. 10:00 i 11:30 wiele atrakcji wokół kościoła. Zakończenie ok. godz.15-stej.
 • Również dzisiaj po Mszy św.  o godz. 18.00, w ramach obchodów Święta Niepodległości, zapraszamy na koncert w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod kierownictwem Zbigniewa Siekierzyńskiego.  
 • Schola, posługująca w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 zaprasza na wspólną modlitwę, którą poprowadzi w sobotę 19 listopada po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
 • Spotkanie Parafialne Rady Duszpasterskiej na plebanii w najbliższy piątek 18 listopada po Mszy św. o godz. 18:00.
 • Zapraszamy dorosłych mężczyzn do posługi liturgicznej przy ołtarzu, chętnych zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 8:15 w zakrystii – w planie spotkanie i posługa przy ołtarzu podczas Mszy Św.

 • 20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez 9-dniową nowennę, która rozpoczęła się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) i potrwa do soboty, 19 listopada. W samą uroczystość odczytajmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy też święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • Poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 20 listopada 2022 r. podczas Mszy św. o godzinie 11:30.  Po tej Mszy św. spotkanie dla rodziców tychże dzieci będzie w dolnym  kościele.
 • Młodzież, która chciałaby włączyć się w działania duszpasterskie i pomoc w przygotowaniach Mszy Świętych z udziałem młodzieży, ks. Maciej zaprasza na spotkanie przy pizzy w niedzielę 20 listopada po Mszy o godz. 20.00.
 • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
 • W ostatnim tygodniu odeszły do niebieskiej ojczyzny + Stefania Piechota, + Halina Jankowska i + Krzysztof Pawłowski. Niech nasza modlitwa wyjedna im przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.