Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016 r. – 33 Niedziela Zwykła

• Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości przy naszym kościele trwa VI Piknik Patriotyczny. O godz.13.00 Msza św. w intencji Ojczyzny po której młodzież z organizacji Strzelec poprowadzi Apel Pamięci wg. ceremoniału wojskowego i złożone zostaną kwiaty pod tablicami pamięci. Po części oficjalnej zapraszamy do zwiedzania prezentacji przygotowanych przez Biuro Ochrony Rządu, Muzeum 2.Korpusu, rekonstruktorów XVII-wiecznej Kompanii Dragonów. Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni i piosenek patriotycznych oraz na grochówkę wojskową.
  • Również dzisiaj o godz. 15.00 w naszym kościele charytatywny – dedykowany Błażejowi Cymermanowi – koncert Oliviera Palmera. W koncercie weźmie udział również piosenkarz i muzyk Marek Połynko, a poprowadzi go Marta Hoffmann.
  • 10 listopada rozpoczęliśmy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest ona zawsze połączona z Mszą św. wieczorną.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z prośbą księży biskupów, po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa oraz odczytamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  • W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
  • Trwa cykl katechez dla osób dorosłych. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 w dolnym kościele będzie głoszona katecheza – zapraszamy.
  • Z inicjatywy nowo powstałej w naszej parafii wspólnoty kobiet – Betania, wprowadzamy dodatkową Adorację Najświętszego Sakramentu. Będą one odbywać się w każdą środę po Mszy wieczornej i trwać do godziny ok. 21:00 zakończone Apelem Jasnogórskim. Jednocześnie zapraszamy do tworzącej się wspólnoty kobiety, które chcą na wzór Marii i Marty z Betanii kształtować swoją kobiecość przy boku Jezusa. Spotkania modlitewne odbywają się w drugie i czwarte czwartki miesiąca u Sióstr Dominikanek w Józefowie przy ul. Piaskowej 48, o godz. 19:15.
  • Za tydzień akcja krwiodawstwa. W celu zapewnienia płynnej obsługi krwiodawców Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przysyła do Józefowa 2 krwiobusy. Jest to docenienie naszych dotychczasowych akcji, w których krew oddawało średnio około 60 osób. Tym razem potrzeba jeszcze większej mobilizacji. Jeżeli jesteśmy zdrowi to oddajmy krew. Zachęćmy naszych bliskich i znajomych. Dla krwiodawców przewidziane są liczne atrakcje – kawiarenka krwiodawcy, grochówka, hot dogi itd. Akcję parafialnego Koła Honorowych Dawców Krwi wspierają Gimnazjum Nr 1, MLKS Józefovia, OSP Józefów oraz liczni sponsorzy. Patronat nad akcją objął Burmistrz Józefowa. Dajmy dobry przykład chrześcijańskiego miłosierdzia dla potrzebujących krwi do ratowania życia i zdrowia.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Marcina z Wydziału Misyjnego naszej diecezji, który opowie o dziełach prowadzonych przez ten wydział i będzie rozprowadzał materiały o misjach.
  • Za tydzień w niedzielę o 11:30 Msza św. a po niej spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystępują do I komunii św. Na Mszy św. będzie rozdanie książeczek do nabożeństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
  • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.