Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r. – 28 Niedziela Zwykła

 • Serdecznie witamy i przedstawiamy naszym parafianom diakona Olgierda Filipowicza. Przez najbliższy rok akademicki będzie odbywał w naszej parafii praktykę katechetyczno-duszpasterską. Prawie co tydzień po zajęciach w Seminarium Duchownym w piątek, sobotę i niedzielę będzie z nami. Życzymy wielu łask Bożych na drodze do kapłaństwa Chrystusowego i owocnych praktyk.
 • W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
 • Dzisiaj po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła.
 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w domu św. Józefa odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i obrady związane z Synodem Młodych naszej diecezji. Zapraszamy młodzież już zapisaną i tych, którzy chcieliby dołączyć do obrad Synodu.
 • W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 • Zapraszamy mężczyzn na cykliczne spotkanie Grupy Ojców w najbliższą środę o godz. 20.30 w Domu Józefa.
 • Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 • W związku z tym, że mało osób zgłosiło chęć udziału w pielgrzymce do Sanktuarium św. Rodziny w Studziannej została ona odwołana
 • Akademia Rozwoju Talentów, której prezesem jest ks. Rafał Jarosiewicz zaprasza kobiety na „Zajęcia Formacyjne dla Kobiet”. Na spotkaniach będziemy odkrywać jak piękna i wyjątkowa jest kobieta w oczach Boga. Zajęcia będą się odbywały w naszej parafii w Domu św. Józefa w każdą 3 –cią środę miesiąca w godz. 19:00 – 21:00 – najbliższe 16 X. Więcej o tym w gablotach i w biuletynie.
 • W piątek 18 października 2019 w MOK Józefów odbędzie się premiera płyty “Nie Wątp” Marcina Wargockiego. Będzie to kolejny krążek w karierze tego artysty. Zabierze nas do muzycznej krainy łagodności, dając nadzieję i wzmacniając wiarę. Start o 18.00, wstęp wolny!
 • W związku z dzisiejszymi wyborami do parlamentu, za Episkopatem Polski przypominamy, że każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyborach i do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.