Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2013. – 28 Niedziela zwykła

• W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy dobrze nam znaną Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Polecamy tę dzisiejszą zbiórkę po Mszach św. życzliwości Parafian!
  • Dzisiaj po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Rozpoczynamy w tym roku cykl spotkań modlitewnych, które będą odbywały się w każdą drugą Niedzielę miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii. Zapraszamy również na Dzień Skupienia dla nauczycieli szkolnych i akademickich, który odbędzie się 19 października w par. św. M.M. Kolbego w Józefowie, ul. Ks. W. Malinowskiego 34. Potrwa od godz.11:00 do 16:00. – więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej.
  • W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  • Trwa Nowenna przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Jest ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W sobotę, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego o godz. 1800.
  • W najbliższą sobotę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania o 9:30 grupa młodsza, o 10:30 grupa starsza.
  • Za tydzień rozpoczyna się tydzień misyjny. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na misje.
  • Trwa październik – zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o godz. 17.15.
  • W sklepiku do nabycia październikowy numer Anioła Stróża oraz wrześniowo-październikowy numer Głosu Ojca Pio.

W tym tygodniu patronuja nam:

• 15 X – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 X – Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – Święty Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń Świętego Jana Ewangelisty i następca Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).