Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r. – 24 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
 • W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 • W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Na tej Mszy św. w kościele będą mogły przebywać tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice. Bardzo prosimy o przyjście w tym dniu na inną Mszę św. lub pozostanie podczas tej Mszy św. na zewnątrz kościoła. Tam również dotrą kapłani z Komunią św.

 • W minioną niedzielę podczas Akcji Krwiodawstwa zarejestrowało się 89 osób z których krew oddało 77 Honorowych Krwiodawców. To wspaniały wynik. Organizatorom i uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.
 • Spotkanie informacyjne dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do bierzmowania oraz dla ich rodziców odbędzie się 27 września po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele; natomiast młodzież, która rozpoczyna drugi rok przygotowań zapraszamy na spotkanie 4 października również po Mszy Świętej o godzinie 11:30 do dolnego kościoła.
 • Grupa Modlitewna św. Ojca Pio i św. Michała Archanioła zaprasza na spotkania modlitewne we wtorki po Mszy Świętej o godzinie 18:00. W najbliższy w wtorek w ramach nowego roku formacji rozpocznie się cykl katechez dogmatycznych dla dorosłych „Życie w łasce. Czym jest łaska Boża?”. Po katechezie wspólna modlitwa oraz poświecenie i egzorcyzm wody, soli i innych sakramentaliów. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.
 • Po przerwie wakacyjnej kobiety ze wspólnoty „Betania” zapraszają na wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego. Spotkania dla wszystkich kobiet pragnących pogłębić swoją relację z Jezusem odbywają się w II i IV czwartek miesiąca o godzinie 19.30 u sióstr Dominikanek w Józefowie, przy ulicy Piaskowej 48.
 • Spotkanie Grupy Ojców odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20.30. Zawsze można dołączyć do tej grupy – serdecznie zapraszamy.
 • Zbiórka ministrancka będzie w sobotę o godz. 10.00.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.