Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2015 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski. Procesja fatimska dziś po Mszy Św. o godz. 18.00, potem Godzina Uwielbienia z adoracją Najśw. Sakramentu.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte w naszym kościele jutro o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00, a po nich ucałowanie relikwii krzyża.
  • W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  • W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Młodzież zarówno gimnazjalną, jak i ze szkół ponadgimnazjalnych oraz starszą zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 18.00.
  • W tym dniu też spotkanie dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania z klas I liceum (grupa starsza). O godz. 18:00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne w salce na plebanii.
  • W sobotę 19-ty dzień miesiąca, więc jak zwykle Msza św. wieczorna będzie połączona z Nowenną za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i możliwością ucałowania relikwii.
  • Już dziś informujemy, że nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 23 września (środa) o godz. 19:30 w sali na plebanii.
  • Ruch Światło – Życie zaprasza młodzież w wieku od II klasy gimnazjum. „Spotykamy się w piątki o godz. 19.00, by modlić się, pogłębiać swoją wiarę, ale także rozmawiać i spędzać ze sobą czas”.
  • Spotkaniach dla Bielanek będą się odbywały we wtorki o godz.16.45-17.30 w salce na plebanii.
  • W niedzielę 20 września pierwsze spotkanie informacyjne dla rozpoczynających przygotowania do Sakramentu bierzmowania ( klasy III gimnazjum ). Spotkanie odbędzie się po Mszy o 11:30 w salce na plebanii.
  • Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Ośrodek Adopcyjna w Warszawie.
  • Przyjmujemy zapisy na autokarową pielgrzymkę do Kalisza (Sanktuarium św. Józefa) i okolic. Wyjazd 17 października.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.
  • Przychodnia miejska w Józefowie przy ul. M. C. Skłodowskiej zaprasza dorosłych mieszkańców Józefowa na „białe soboty stomatologiczne”. Pierwsza już w najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 13.00. Trwają też zapisy na Program Kardiologiczny oraz zaprasza na dotowane przez Miasto szczepienie przeciwko grypie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • Ojcowie Szensztaccy – założyciele Fundacji Ad Futurum zapraszają małżeństwa ze stażem do 10 lat, na zajęcia do Akademia Rodziny. Więcej na plakatach w gablocie.

W sklepiku Mały Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio oraz Oremus na październik. Również w sklepiku są do nabycia cegiełki na wykończenie Domu św. Józefa.