Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023 r. – 19 Niedziela Zwykła

• Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  • Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca, a więc o godz. 17.30 różaniec, zaś po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  • Pojutrze, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia według porządku niedzielnego.
  • W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

• 15 sierpnia przypada też kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  • W najbliższy piątek, 18 sierpnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Już teraz myślimy o atrakcjach naszego parafialnego Odpustu, który będzie miał miejsce 27 sierpnia. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na Loterię–Fanterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci, organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście.
  • W sobotę przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.