Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018 r. – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

 • W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich; rozpoczniemy więc nasze Fatimskie Nabożeństwa, które będą się odbywały każdego 13 –go dnia miesiąca aż do października. Zawsze będą one połączone z Mszą św. o godz. 18.00. Po niej Różaniec Fatimski i procesja.
 • W najbliższą środę 16 maja o godz. 19.00 odbędzie się (20 już – jubileuszowe) Nabożeństwo Majowe przy kapliczce przy ul. Sosnowej 31. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wigilię Zesłania będziemy świętować uroczyście już w sobotę, 19 maja bowiem mamy Rok Ducha Św. Czuwanie modlitewne wraz modlitwą o uzdrowienie, prowadzone będzie przez Wspólnotę „Gloriosa Trinitá” z Wyszkowa.  Rozpocznie się o 20.00 konferencją ks. Jacka Czaplickiego, będzie też modlitwa uwielbienia, świadectwo, adoracja Pana Jezusa z modlitwami o uzdrowienie ciała i duszy, a zakończy się Mszą św. o godz. 23.00. Zapraszamy do skorzystania z łaski i mocy Ducha św. wszystkich, szczególnie osoby, które mają trudności życiowe osobiste bądź w rodzinie. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
 • Również w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym odśpiewamy Akatyst do Ducha Świętego.
 • Dziś są posłani do mówienia o Jezusie członkowie naszych wspólnot parafialnych, zgodnie z wezwaniem Jezusa „Idźcie i głoście”. W kilku miejscach parafii po dwóch będą ewangelizować na ulicach i skwerze św. Jana Pawła II. Otwórzmy się na ich obecność i dialog!
 • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz.11.30 Uroczystość Rocznicowa Komunii św. We wtorek po nabożeństwie majowym próba dla dzieci rocznicowych.
 • Również w niedzielę za tydzień 20 maja w naszym kościele Ordynariusz Warszawsko-Praski bp Romuald Kamiński Mszą św. o godz. 13.00 zainauguruje XXXIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2018”. W programie Koncert Inauguracyjny i Projekcje Filmowe w Sali Multimedialnej Domu św. Józefa.
 • Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Majowych: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30.
 • Dzisiaj po Mszach św. można wesprzeć obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży, tzw. Tygrysy, natomiast 27 maja po Mszy świętej o godzinie 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy. Zapisy na obóz przyjmuje ks. Tomasz.
 • W najbliższą sobotę pielgrzymkowy wyjazd do Rostkowa i Torunia. Wyjazd o godzinie 5:00.
 • 16 czerwca, jeśli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych, chcemy zorganizować pielgrzymkę do następujących miejsc: Pelplin – Gdańsk – Sopot. Koszt 130 zł.
 • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuji ze swoich ogrodów a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margarytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów i tuji to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.

 

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.