Ogłoszenia duszpasterskie 13.04.2014 r. – Niedziela Palmowa

 • Dzisiaj, jak co roku, Grupa Charytatywna organizuje kiermasz ozdób świątecznych. Prace dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta można będzie zakupić po każdej Mszy św., a dochód w całości zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszego miasta.
 • Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Dzisiaj o godz.12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
 • Dzisiaj konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w sali na plebani o godz. 17.00.
 • W Wielką Środę, 16 kwietnia, zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Pokutnym, od godz. 19 do 22. Będzie możliwość spowiedzi i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to dobre przygotowanie do pełniejszego uczestnictwa w tajemnicy paschalnej. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosi ks. Marek Nowak.
 • W czasie Triduum Paschalnego, czyli od W. Czwartku (17-21 kwietnia) Kancelaria nieczynna.
 • Nasza parafia włącza się w akcję: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30-sto dniowej modlitwy w intencji jednego nieznanego nam kapłana. W tym celu będzie można odebrać ze stolika za ławkami, intencję, na której znajdziemy imię oraz rok święceń księdza. Tam też znajduje się stosowna modlitwa oraz wskazówki dotyczące przebiegu modlitwy. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas Dniu oraz dziękujemy za otwartość w podejmowaniu wspólnej troski o Kościół, który tworzymy.
 • W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach jest sprawowana tylko Msza wieczorna, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona czas Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Adoracja w tym dniu do godz. 20.00.
 • W Wielki Piątek, upamiętniający mękę i śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. W Wielki Piątek adoracja Chrystusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 18.00 Liturgia Męki, a po niej ok. godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa po ulicach naszego miasta (trasą jak co roku: ul. Kopernika, Piaskowa, Graniczna i 3 Maja). Przyjdźmy na Drogę Krzyżową ze zniczami (lub świecami opatrzonymi lampionami). Osoby, które przygotowują poszczególne stacje – ołtarzyki w terenie proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii kościoła.
 • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 rano. Zapraszamy wszystkich wiernych. Prosimy, aby grupy parafialne: ministranci, bielanki, dzieci, młodzież, Róże Żywego Różańca zorganizowały adoracje Grobu Pańskiego. Zapraszamy tradycyjnie Straż Pożarną i harcerzy. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 17.00. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do zakrystii lub otrzymać od ministrantów, przygotowaną w buteleczkach, przed wejściem do kościoła.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę. O godz. 8.00 rano będziemy celebrować tzw. Ciemne Jutrznie, zaś o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotni wieczór, o godzinie 20.00 rozpoczynamy celebrację Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, która według przepisów liturgicznych powinna być sprawowana po zachodzie słońca. Uroczysta, najbogatsza i najważniejsza liturgia w ciągu roku: jest to liturgia poświęcenia ognia, wody chrzcielnej i odnowienia przyrzeczeń chrztu św., a potem Msza Wigilii Paschalnej. W tym dniu przychodzimy do kościoła ze świecami.
 • Niedziela, 20 kwietnia to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6:00 rano wyruszymy w procesji rezurekcyjnej, po której zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna. W dalszej części tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 20:00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 8:30.
 • Triduum Paschalne w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dolnym kościele: W. Czwartek – godz. 20.30, W. Piątek g. 15.30 i W. Sobota – g. 22.00. Od Wielkanocy Msza św. w niedziele i Uroczystości w rycie nadzwyczajnym w dolnym kościele o g. 11.15.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce (więc i u nas) jest przeznaczona na KUL.
 • W sobotę 26 kwietnia o godz. 4.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka szlakiem: Giby (tzw. Mały Katyń), Studzieniczna, Wigry i Sejny.
 • „Burmistrz Miasta informuje, że w dniach 28-30 kwietnia 2014 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Józefowa uruchomiony zostanie punkt przyjmowania PIT-ów. Punkt będzie czynny w godzinach pracy Urzędu”.