Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022 r. – 2 Niedziela W Postu

 • Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak co roku przed kościołami w całej Polsce, więc i u nas, są zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 • Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Zapraszamy też na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:00 i 19:00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
 • Aby wesprzeć uchodźców z Ukrainy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 czyli ok. godz. 18:50 odbędzie się koncert charytatywny muzyki polskiej i ukraińskiej: „JÓZEFÓW UKRAINIE”. Koncert organizują władze naszego miasta. Serdecznie zapraszamy; przyjdźcie ze swoimi gośćmi – uchodźcami; bądźmy razem z Ukrainą w tym trudnym czasie.  Po koncercie będą zbierane ofiary na pomoc dla uchodźców, których gościmy w Józefowie.
 • Burmistrz Miasta Józefowa informuje też, że w Domu Józefa przy naszej parafii utworzony został punkt wydawania artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych i higienicznych. Z punktu mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy oraz mieszkańcy Józefowa, którzy ich przyjęli do swoich domów. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 18:30.

 • Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek i wtorek od godziny 19:00, zgodnie z podaną wcześniej informacją, w kancelarii parafialnej odbędzie się egzamin i rozmowa duszpasterska z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież prosimy o zgłaszanie się zgodnie z podanym wcześniej grafikiem. Natomiast w środę, czwartek i piątek po Mszy o godzinie 18:00 nauki stanowe połączone z modlitwą i próbami liturgicznymi dla kandydatów do bierzmowania. W piątek na naukę stanową i modlitwę w intencji młodzieży zapraszamy szczególnie rodziców kandydatów.
 • W sobotę 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona naszego miasta. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.Mszę św. o godz. 18.00 odprawi biskup Jacek Grzybowski. Udzieli również sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na tę sobotnią wieczorną patronalną uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne i wszystkich mieszkańców Józefowa.
 • W dniu Św. Józefa, po Mszy Świętej o godz. 8:30, zapraszamy na Różaniec Św. za wstawiennictwem Św. Józefa. Różaniec poprowadzą mężczyźni, którzy będą się modlić o potrzebne łaski dla nich i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich panów z naszej parafii ale i także panie, które chcą się wspólnie pomodlić w tych intencjach.
 • Już za tydzień rozpoczniemy nasze wiekopostne rekolekcje. Potrwają do środy 23 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
 • Przy naszej parafii powstała inicjatywa budowy Pomnika Dziecka Utraconego. Przedstawiciele komitetu budowy, w niedzielę za tydzień opowiedzą o niej i będą zbierać ofiary na ten Pomnik.
 • Przypominamy i raz jeszcze gorąco zachęcamy do wypełnienia ankiety synodalnej. Termin mija 15 marca. Wypełnioną ankietę najwygodniej jest wrzucić do białej skrzynki za ławkami, lub przesłać mailem na adres: synod@diecezja.waw.pl.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.