Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2016 r. – 5 Niedziela W. Postu

• W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii biskupa Marka Solarczyka, który przybył z Wizytacją Kanoniczną.  Dostojny Gość jest z nami od godz. 7.00 rano i pozostanie przez cały dzień – do godz. 21.00. Po Mszach św. różne wspólnoty, zespoły i grupy duszpasterskie przy naszej parafii przedstawiają się ks. biskupowi. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich, w różny sposób związanych z ruchem Światło-Życie, z racji 40 rocznicy założenia wspólnoty w Józefowie. O godz. 13.00 nasz czcigodny gość udzieli sakramentu bierzmowania. Po obiedzie ok. godz. 15.30 ks. biskup nawiedzi nasz cmentarz. Zapraszamy więc w tym czasie na cmentarz, gdzie na starej jego części, przy pomniku niedaleko grobu Ks. Malinowskiego pomodlimy się wspólnie za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Dokładniejszy program wizytacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę (druga niedziela miesiąca) są przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  • Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!
  • Zapraszamy dziś na 19.00 (jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) na adoracyjną Godzinę Uwielbienia połączoną z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Przypominamy i zachęcamy: Droga Krzyżowa (w piątek) o godz. 1700 i 1900. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1700. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.
  • Zbliża się Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta. Od 10 marca trwa Nowenna przed tą Uroczystością. Odprawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej. 19 marca w święto św. Józefa o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji ojców z rodzinami, po której będzie agapa w salce parafialnej.
  • 19 marca (w najbliższą sobotę) o godz. 12.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach odbędzie się spotkanie dla młodzieży rejonu Otwockiego. Potrwa ok. półtorej godziny, program spotkania znajdziemy na stronie Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień, 29 marca, Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, zorganizują w Niedzielę Palmową (20 marca za tydzień), kiermasz palm i ozdób świątecznych, z którego dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Spotkanie formacyjne dla kandydatów z młodszej grupy (gimnazjum) odbędzie się 20 marca po Mszy św. o godz. 1300.
  • Za tydzień, w niedzielę o g. 1700 w sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zbiera plastykowe nakrętki, aby przetopić je na Różańce, które otrzymają goście przyjeżdżający do Polski. Zachęcamy więc, by w ten sposób zadbać o środowisko i w najbliższym czasie przynieść jak najwięcej nakrętek po napojach do kościoła. Można będzie je zostawić w pojemnikach przy kancelarii lub zakrystii.
  • 19 marca o godz. 19.00, w Szkole Strumienie przy ul. 3 Maja 129, ciekawy spektakl: „Pułapka na myszy”. Więcej na plakatach.
  • W sklepiku do nabycia różaniec, koronka i nowenna pompejańska w formie płyty audio oraz film „Czy naprawdę wierzysz?”.