Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022 r. – 6 Niedziela Zwykła

  • Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  • Jutro, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  • Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartki po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  • Jak wiemy, w Kościele powszechnym trwa Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i prosimy o rzetelne jej wypełnienie. Dzisiaj przybliżą nam tę sprawę członkowie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy. Ankieta jest dostępna do pobrania z naszej strony internetowej, ale również wersję papierową można wziąć ze stolika za ławkami w kościele.
  • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Maria Zielińska – Mazur, + Włodzimierz Marek Latoszek, oraz + Krystyna Kowalczyk. Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.