OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 marca 2023 r. – 3 Niedziela W. Postu

 • Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 • Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi ks. prał. Łukasz Szkarłat – notariusz w naszej Kurii Diecezjalnej. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Msze Święte z naukami dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w coniedzielnym biuletynie.
 • We wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych można zapisać w zakrystii.
 • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do księży w zakrystii.

 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30, w dolnym kościele, kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 • Zapraszamy dzieci z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową palmę wielkanocną. Palmy podpisane imieniem i nazwiskiem z dopiskiem wieku osoby przygotowującej prace przynosimy do zakrystii do 21 marca. W kościele przygotujemy wystawę prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedziele 26 marca tak, by każdy mógł swoją palmę przynieść do poświęcenia w Niedzielę Palmową. Na uczestników konkursu czekają nagrody. 
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 19.00 będzie skierowana szczególnie do małżeństw. Rozważania przygotowuje Domowy Kościół i rodziny z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 • W niedzielę 19 marca będziemy oddawać cześć św. Józefowi – patronowi naszego miasta. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży przygotowującej się do tego wydarzenia od dwóch lat. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wspólnego przeżycia tego wydarzenia.
 • W związku z uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta, trwa Nowenna mająca nas przygotować na tę Uroczystość. Jest ona odmawiana po Mszy Świętej wieczornej.
 • Dzisiaj realizujemy apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i po Mszach Świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.
 • 19 marca, w niedzielę, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne i zbierał datki na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.
 • Spotkanie dla pielgrzymów udających się w maju do Medjugorie będzie w najbliższą sobotę 18 marca o godz. 16.00 w sali na plebanii.
 • Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Libanu, do grobu św. Szarbela, która zaplanowana jest od 15 do 23 lipca. Informacje o pielgrzymce i zapisy u ks. Macieja.