OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 lutego 2023 r. – 6 Niedziela Zwykła

  • Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  • We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  • Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartki po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Podczas ferii zimowych będzie czynna świetlica prowadzona w budynku plebanii przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie. Zajęcia będą prowadzone od 13 do 24 lutego w dni powszednie w godzinach 9:00 – 16:00. W planach wiele atrakcji. Zapraszamy dzieci od szóstego roku życia. Zajęcia będą nieodpłatne.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.
  • Podejmując inicjatywę zaproponowaną przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, nasz biskup Romuald prosi o przeprowadzenie w niedzielę, 12 lutego, we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji, zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii. Po Mszach św. dzisiaj można więc złożyć ofiarę do puszki na ten szczytny cel, niosąc konkretną pomoc poszkodowanym.