Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021 r. – 3 Niedziela Adwentu

 • Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe. Witamy w naszej parafii ks. kan. Wiesława Niemyjskiego – proboszcza parafii katedralnej w Drohiczynie, który w zastępstwie zapowiadanego ks. Henryka Polaka, (zdrowie nie pozwoliło przyjechać), poprowadzi nasze rekolekcje adwentowe. Będą trwały do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy w tych dniach do kościoła.
 • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Przez wszystkie te dni skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi.
 • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
 • Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie jutro (13 grudnia) o godzinie 19:00.
 • 16 grudnia przypada trzeci czwartek miesiąca, a więc po Mszy Św. o g. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa.
 • Nabożeństwo dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższy piątek (17 grudnia) w kościele o godzinie 19:30.

 • Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 • Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6:30. Zabierzmy ze sobą lampiony.
 • W ostatnich dniach powstała inicjatywa powołania chóru żeńskiego posługującego liturgii sprawowanej w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy Panie lubiące śpiew do udziału w tym projekcie. Obecnie próby prowadzone są na plebanii w każdą środę w godz. 10.00-12.00 rano. Dyrygentem chóru jest p. Karolina Mika – chórmistrz i gregorianistka, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z kancelarią lub zakrystią.
 • Na zakończenie Roku Świętego Józefa, postanowiono poświęcić kapliczkę. Skromna ale i wymowna uroczystość pobłogosławienia tego ubogaconego duchowo i zarazem  historycznego miejsca przy ul. Nowej 3, odbędzie się 18 grudnia o godz. 12.00.
 • W Niedzielę za tydzień, 19 grudnia, harcerze w naszej parafii będą rozprowadzać Światło Betlejemskie.
 • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe planujemy zrealizować w styczniu. Odwiedzimy rodziny na indywidualne zaproszenia. Już dzisiaj można wypełnić kartkę z zaproszeniem – leżą przy wyjściu z kościoła.
 • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje przy wyjściu z kościoła zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
 • Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W kaplicy obok zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.