Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023 r. – 32 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
  • Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Kościół prześladowany. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Jak już zapowiadaliśmy, w dniach 17-18 listopada zapraszamy na  24-godzinną Mękę Pańską z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w dolnym kościele w piątek 17 listopada Mszą św. o godz. 16:00, a zakończy w sobotę 18 listopada również Mszą św. o godz. 17:00. W każdej pełnej godzinie odczytywane i rozważane będą poszczególne części Męki Pana Jezusa, a specjalnie na to wydarzenie zostanie do Parafii sprowadzony Krzyż Pasyjny z Kościoła św. Anny w Warszawie. W przerwach między rozważaniami będzie możliwość skorzystania z toalety, kawy, herbaty, ciasta oraz ciepłego posiłku w salce parafialnej. Szczegóły na plakatach.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  • Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Można jeszcze podać swoich bliskich zmarłych na wypominki. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

  • Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy nas wszystkich podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  • Zapraszamy na wernisaż. Dwadzieścia obrazów przedstawiających „Zwiastowanie” w interpretacji znakomitych, współczesnych, polskich malarzy, po raz pierwszy zostanie zaprezentowanych 17 listopada 2023 r. w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. O godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 otwarcie wystawy.
  • Ponieważ tegoroczny Adwent jest bardzo krótki, a po nowym roku uczniowie województwa mazowieckiego rozpoczynają ferie zimowe już w połowie stycznia i zapewne wiele rodzin wyjedzie, dlatego wizytę duszpasterską chcemy rozpocząć w poniedziałek 20 listopada. Odwiedzając Wasze domy pragniemy się wspólnie pomodlić i udzielić Wam Bożego błogosławieństwa. W tym roku będą nam pomagać zaprzyjaźnieni kapłani spoza parafii, byśmy mogli zakończyć wizytę przed Popielcem. Przekażmy tę informację sąsiadom, bo nieraz nie są obecni w naszym kościele, część rodzin chodzi do kaplicy lub do sąsiednich parafii. Także te rodziny, które się wprowadziły, a pragną przyjąć księdza, prosimy, by zgłaszały się do zakrystii lub kancelarii.

I tak, w tygodniu rozpoczynać będziemy wizytę o godz. 16.30, a w sobotę od 11.00

 

Plan na wizyty:

poniedziałek 20 listopada

Teatralna, Urocza, Wąska (domy jednorodzinne)

wtorek 21 listopada

Armii Krajowej, Klonowa, Westerplatte

środa 22 listopada

Graniczna, Mała, Pogodna, Uśmiech

czwartek 23 listopada

Ks. Ignacego Skorupki, Słoneczna, Szkolna

piątek 24 listopada

Iglasta, Rozkoszna

sobota 25 listopada od 11:00

Ks. Piotra Skargi

poniedziałek 27 listopada

Górna (domy jednorodzinne), Nowa

Zachęcamy również, aby obserwować nasz parafialny profil na Facebooku, gdzie ksiądz Maciej będzie zamieszczał liczbę księży i kolejność odwiedzania domów na poszczególny dzień.

Po rozmowach z parafianami i konsultacjach z radą duszpasterską chcemy, aby w naszym kościele powstała kaplica całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, przygotowania odpowiedniego wystroju i zadbania o bezpieczeństwo tego miejsca, aby uniknąć profanacji. Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczymy właśnie na ten cel – powstanie kaplicy, gdzie będziemy mogli przyjść i zanurzyć się w łasce adoracji. Już dziś bardzo dziękujemy za wsparcie tego dzieła.