Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2017 r. – 32 Niedziela Zwykła

§  Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostry Franciszkanki Niepokalanej, Zgromadzenia zatwierdzonego w 1998 r. przez św. Jana Pawła II, które rozprowadzają książki o tematyce maryjnej.

§   W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy dzisiaj w godz. 11.00 – 15.00 na VII Piknik Patriotyczny. O godz.13.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, a przed i po niej wiele atrakcji. 

§  Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

§  Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

§  Przypominamy, że 26 listopada o godz. 19:00 nawiedzi nasz Matka Boża w Jasnogórskim obrazie. Program nawiedzenia i wcześniejszego przygotowania widzimy na banerze w naszym kościele. Spotkanie z Matką Bożą poprzedzi Triduum przygotowujące. Rozpocznie się ono 24 listopada (piątek) wieczorną Mszą św.

§  Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

§  Za tydzień Niedziela Chleba.

§  Dziś po Mszy świętej o 11:30 spotkanie dla młodszej grupy do sakramentu bierzmowania.

§  Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

§  W  niedzielę za tydzień (19  listopada) o godz. 19:00 w naszym dolnym kościele odbędzie się uroczysty koncert kończący Mistrzowski Kurs Operowy, w czasie którego będą zbierane fundusze na rehabilitację Agnieszki Holki. Wystąpi Maestro Kaludi Kaludov oraz uczestnicy, prowadzonych przez niego warsztatów: Anna Dytry, Kinga Teresa Głogowska, Gabriela Kamińska, Agata Pawlina, Katarzyna Syguła, Damian Chróściński, Jakub Grabowski, Rafał Kucharski, Stanisław Kuflyuk, Marek Sadowski, Pavlo Vanzhula. Śpiewakom akompaniować będzie Bogna Dulińska, a koncert poprowadzi Arkadiusz Głogowski. Serdecznie zapraszamy.