Ogłoszenia duszpasterskie 12.10.2014. – 28 Niedziela zwykła

• Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Kontynuujemy w tym roku cykl spotkań modlitewnych, które będą odbywały się w każdą drugą Niedzielę miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Jutro (13 dzień miesiąca) po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
  • W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc październik jest poświęcony modlitwie różańcowej. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15.
  • We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
  • A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  • Trwa Nowenna przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Jest ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • Za tydzień (19. 10.) o 11:30 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii świętej, po Mszy spotkanie dla Rodziców w dolnym kościele.
  • Niedziela 19 października jest w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, za tydzień także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • W związku z niedzielą misyjną w niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Zbigniewa Dragułę ze Zgromadzenia Księży Michaelitów, który od wielu lat jest proboszczem w Wasiliszkach Starych na Białorusi. Opowie nam o życiu swoich wiernych (głównie Polaków) i będziemy mogli wesprzeć remont pięknego neogotyckiego kościoła, wybudowanego gdy te tereny (ponad 100 km od obecnej granicy) były polskie.
  • W niedzielę  za tydzień, 19 października, przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego o godz. 1800.
  • Wśród wielu wydarzeń, którymi chcemy uczcić św. Jana Pawła II wyróżnia się modlitewny Apel Miasta Warszawy z Ojcem Świętym i galowy koncert Dnia Papieskiego transmitowany przez Program I Telewizji Polskiej oraz Telewizję Polonia. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w al. Komisji Edukacji Narodowej nr 101 (na Ursynowie), o godzinie 15:30. Nasz bp Ordynariusz serdecznie zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech nasza obecność i modlitwa będą kolejnymi wyrazami wdzięczności za kanonizację wielkiego Polaka.
  • Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele MB Królowej Polski w Otwocku-Kresy odbędzie się koncert piosenek i pieśni religijnych promujący autorską płytę CD ks. Jana Śmigasiewicza. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy.
  • W związku z poważną chorobą Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, a w latach 2004-2008 Biskupa Warszawsko-Praskiego, otoczmy Go darem modlitwy wypraszając dla niego potrzebne łaski.