Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018 r. – 19 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy bukiety z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu wspominamy również rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  • 15 sierpnia będziemy gościć ks. Wojciecha Piekarskiego, posługującego na Syberii. Opowie o duszpasterstwie w tak odległym od nas regionie i będzie zbierał do puszki ofiary na potrzeby tamtej parafii.
  • Za tydzień, 19 sierpnia, Niedziela Chleba.
  • Przyjmujemy zapisy na nasz parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę 08 września (sobota) o godz. 5:00, koszt 50 zł.
  • W niedzielę 26 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. Po Sumie i procesji będzie jak zwykle Festyn Rodzinny. Jedną z atrakcji festynu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • Powiat Otwocki zaprasza na obchody Dożynek Powiatowych, które odbędą się 15 sierpnia w miejscowości Kąty w gminie Kołbiel. Więcej na plakatach
  • W związku z najwyższym stopniem zagrożenia pożarowego w lasach oraz upałami zagrażającymi zdrowiu uczestników, uroczystość patriotyczna zaplanowana na 14 sierpnia na Górze Lotników Alianckich zostaje odwołana. Kwiaty w imieniu mieszkańców złoża władze miasta.
  • Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.