Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2015 r. – 15 Niedziela Zwykła

• Dziś piętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla wielu (np. dla rolników) jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  • Jutro – procesja fatimska po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00, a w niedzielę za tydzień – 19 –ty dzień miesiąca, więc Msza św. o godz. 18.00 połączona z modlitwami za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowanych tymi sprawami zapraszamy na mszę wieczorną w czwartek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.