Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 r. – Ur. Najświętszej Trójcy

 • Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 • Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo i procesja fatimska – serdecznie zapraszamy!
 • W czwartek, 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Chłopcy też znajdą swoje miejsce w procesji. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 • Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki w najbliższy wtorek o godz. 17:00.
 • W Oktawie Bożego Ciała, 17 – 23 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18:00 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00).

 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, czyli niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00; w niedziele o 17:30.
 • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy często będziemy korzystać z samochodu, dlatego po Mszach św. za tydzień pragniemy poświęcić samochody i inne pojazdy.
 • Wspólnota Kobiet Betania prosi o pomoc przy przygotowywaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorek 14.06. po Mszy Św. wieczornej. Spotykamy się w domu Św. Józefa. W miarę możliwości prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 15.06. po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za wszystkie deklaracje ofiarowania kwiatów i gałązek tui oraz ofiar pieniężnych na zakup kwiatów
 • Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • Dzisiaj zbiórka przed kościołem na stypendia dla księży studiujących za granicą.
 • Polskie siostry Dominikanki z Żółkwi, od początku wojny pomagają na Ukrainie zarówno osobom pochodzenia polskiego, jak i ukraińskiego. W swoim domu, który znajduje się około 40 km za granicą ukraińską, w stronę Lwowa, przyjmują uchodźców wewnętrznych, jeżdżą też na granicę by pomagać. Dlatego siostry proszą o wsparcie – o niepsującą się żywność: makarony, kasze, olej, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, kaszki. Potrzebne też są środki higieniczne dla kobiet, szampony i proszek do prania w małych opakowaniach. Dary można przynosić pod Dom św. Józefa, we wtorek 14 czerwca, między godz. 17 a 19.  Następnie dary zostaną przewiezione do Żółkwi i przekazane siostrom i Fundacji Dominikańskiej.
 • Bracia Franciszkanie zapraszają nas w najbliższą sobotę o godz. 18:00 na wieczór jazzowy oraz w niedzielę 19 czerwca o godz. 15:00 na uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy i po niej na piknik.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
 • Tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności, polecajmy Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.