Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2016 r. – 11 Niedziela Zwykła

• Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  • Dzisiaj  neoprezbiter ks. Piotr Domański odprawi o godz. 1300 swoją Mszę św. prymicyjną. Pamiętamy, że w minionym roku akademickim odbywał w naszej parafii roczną praktykę duszpasterską.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. o godz. 17:00 spotkanie dla wyjeżdżających na obóz Tygrysy.
  • Rodziny przyjmujące młodzież z Hiszpanii w ramach ŚDM w naszej  parafii  zapraszamy dzisiaj na spotkanie organizacyjne na godz. 19 do Sali parafialnej.
  • Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, Msza św. o godz. 18.00, potem Nabożeństwo fatimskie z procesją.
  • Za tydzień (19 czerwca) podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
  • Za tydzień Msza św. o godz. 13.00 w intencji Honorowych Krwiodawców i ich rodzin. W ostatnim dniu krwiodawstwa przy w naszej parafii  krew oddało 59 osób! Kolejny dzień krwiodawstwa już za tydzień 19 czerwca w godz. 9:00 – 14:00.
  • W niedzielę za tydzień przypada 19 dzień miesiąca; po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego i możliwość ucałowania relikwii.
  • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego w niedzielę za tydzień po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy.
  • Obóz Tygrysy jest organizowany dla dzieci i młodzieży nie tylko z naszej parafii. Również są dzieci z krajów dawnego bloku wschodniego, dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Dzięki ludziom i instytucjom o dobrych sercach jest możliwość wyjazdu dla każdego, a brak funduszy nie jest przeszkodą. W niedzielę za tydzień będzie możliwość po Mszach św. wsparcia tej inicjatywy przez ofiary składane do puszek. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania rzeczy materialnych (na nagrody, konkursy) czy nawet produkty żywnościowe, prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.
  • „Dzisiaj Fundacja Razem w Dojrzałość serdecznie zaprasza wszystkich parafian na kiermasz, który odbędzie się przy naszym kościele w niedzielę 12 czerwca w godzinach od 8 do 14.30.  Nabywając książki dla swoich dzieci lub wnuków, będziesz mógł wesprzeć naszych podopiecznych –  dzieci z domów dziecka i usamodzielniających się wychowanków. W Roku Miłosierdzia, za wszelką życzliwość i hojność, z góry mówimy staropolskie Bóg zapłać.”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów,
    w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
  • 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego