Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019 r. – 4 Niedziela Wielkanocy

  • Wczoraj Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczęliśmy nasze Jubileuszowe Misje Parafialne. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pełnym Bożych Łask całotygodniowym przygotowaniu do przeżycia Jubileuszu 100 – lecia parafii. Msze św. z naukami misyjnymi codziennie o godz. 6.30, 8.30, 11.00, 18.00 i 20.00. Ponadto szereg innych nabożeństw i spotkań – program znajdziemy wyłożony przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. W czasie misji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Intencje z tej godziny zostały przepisane na godz. 11.00.
  • Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, a ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Jutro w naszej parafii podejmiemy jednodniową modlitwę – duchowe dzieło wielkiej diecezjalnej nieustającej modlitwy, przeżywanej każdego dnia w kolejnych parafiach naszej Diecezji. Jest to owoc peregrynacji Matki Bożej w Jasnogórskim wizerunku, którą przeżywaliśmy niedawno.
  • Również jutro (13 maja) rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Będziemy je odprawiać, po Mszy św. o godz. 18.00, 13 -go.  dnia miesiąca od maja do października.

  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz.11.30 Uroczystość Rocznicowa Komunii św. W sobotę o godz. 14.30 próba dla dzieci rocznicowych.
  • W niedzielę za tydzień (19 maja) po Mszy świętej o godzinie 18:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy.
  • Stowarzyszeni Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna składa podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy przed świętami. Dzięki zebranym funduszom można było obdarować paczkami żywnościowymi 110 potrzebujących rodzin i opłacić ponad tysiąc obiadów dla dzieci z józefowskich szkół.
  • Podczas Rezurekcji ogłosiliśmy, że na 100 – lecie parafii przygotowujemy ścieżki różańcowe z kapliczkami, które będą umieszczone naprzeciw istniejących już ławek. Czternaście kapliczek znalazło swoich fundatorów. Już tylko 6 czeka na swoich ofiarodawców. Koszt jednej kapliczki to 10 000 zł.
  • Zapraszamy serdecznie mężczyzn do udziału 18 maja w sobotę od 11.00 w ogólnopolskim otwartym spotkaniu formacyjnym mężczyzn w Arenie Legionowo. Prowadzi znany rekolekcjonista ks. Dominik Chmielewski. Więcej na plakatach i stronie www.wojownicymaryi.pl