Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020 r. – Ur. Zmartwychwstania Pańskiego

                Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i Syna i Ducha św. i jej doświadczajmy. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. W duchu wzajemnej miłości i solidarności trwajmy w odosobnieniu w trosce o bezpieczeństwo nas samych i innych z którymi się spotykamy lub chcielibyśmy się spotkać, a z powodu pandemii jeszcze nie możemy tego uczynić. Dotyczy to również niestety naszego życia sakramentalnego. Niech zwycięstwo Chrystusa nad cierpieniem i śmiercią da nam nadzieję na lepsze i bezpieczniejsze jutro.

  • Jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Łączmy się duchowo z naszą parafialną świątynią, gdzie Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.
  • W ramach świątecznej refleksji pamiętajmy także o chwili modlitwy za naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. W tym roku na razie niestety nie możemy odwiedzić ich grobów na cmentarzu.

  • W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  • Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna przed tą uroczystością. Z racji ograniczeń wstępu do kościoła, odmawiajmy ją indywidualnie w naszych domach (tekst jest na naszej stronie internetowej) lub włączmy się w Nowennę odmawianą przez kapłanów naszej parafii przed Najśw. Sakramentem codziennie o godz. 20.30. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a więc 19 kwietnia zapraszamy więc do łączenia się z naszą świątynią przez media internetowe również o godz. 15.00. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  • Wciąż trwają ograniczenia związane z ogólnoświatową pandemią koronawirusa. Przypominamy o zasadach udziału wiernych w Mszach Świętych: w kościele może być maksymalnie pięć osób – pierwszeństwo mają zamawiający intencję. Łączmy się w tym czasie i twórzmy jedną liturgiczną wspólnotę korzystając transmisji on-line z naszego kościoła (24h) przez naszą stronę internetową: www.parafiajozefow.pl lub bezpośrednio na YouTube.