Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2015 r. – – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

• Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
  • Przy okazji dzisiejszego święta warto przypomnieć, że Kongregacja ds. Kultu Bożego przychyliła się do prośby abpa Józefa Michalika (ówczesnego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski) i dekretem z dn. 8 listopada 2014 roku zezwoliła, aby w Litanii Loretańskiej po wezwaniu „Matko Łaski Bożej” mogło być dodane wezwanie „Matko Miłosierdzia”.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół żywego Różańca, a o godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  • W najbliższą niedzielę 19.04 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch o godz. 14.00  w dolnym kościele.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie dla dzieci i rodziców przystępujących do I Komunii św. na Mszy św. o 11:30 dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu św.
  • Przyjmujemy zapisy na wyjazd w dniu 25 kwietnia do Parafii św. Wincentego w Otwocku na kolejny diecezjalny zjazd Kół Żywego Różańca, jak również na majową pielgrzymkę autokarową do: Lublin ( zwiedzanie z przewodnikiem ), Wąwolnica, Majdanek. 23. 05. 2015
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na listę rezerwową i ci wszyscy, którzy są jeszcze zainteresowani wyjazdem są proszeni o kontakt z ks. Tomaszem
  • Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.